Dne 28. listopadu krátce po 18. hodině zde proběhlo představení: láska v porměnách času - jitka   molavcocá  & alfréd strejček. Představení pojednává: vesele i vážně o vztahu muže a ženy  v dobách dávných i současných. Verše, úvahy a písně našich předků jsou  provázeny dobovou hudbou, interpretovanou na kopie historických nástrojů.

Představení interpretů:
Alfred Strejček - herec, moderátor a recitátor.
Od sedmnácti let se věnoval divadlu. Byl také členem operetního souboru olomouckého divadla (působil na místě druhého basu). Po studiích na brněnské JAMU přesídlil do Prahy, kde působil nejdříve v Divadle Jiřího Wolkera a v experimentálním divadle divadle Maringotka. Brzy se ovšem stal členem souboru Divadla Za branou. Jeho angažmá bylo přerušeno povinnou vojenskou službou. V 70. letech byl angažován v Divadle E. F. Buriana, působil v poetické vinárně Viola. Režisér Otomar Krejča mu ovšem později nabídl místo v Divadle Za branou II., kde zůstal až do roku 1988. Od té doby je na volné noze.
Významná je jeho práce pro Český rozhlas - rozhlasový archiv obsahuje okolo tisíce pořadů, na kterých se podílel. Spolupracuje s kytaristou Štěpánem Rakem, herečkou Jitkou Molavcovou, hudebníkem Jiřím Pavlicou a mnoha dalšími.

Jitka Molavcová  - zpěvačka, spisovatelka, muzikantka, moderátorka a herečka. Hrající od roku 1970 až dodnes v divadle Semafor, kde je hlavní partnerkou Jiřímu Suchému.Velkou šanci jí dalo v polovině 90. let také Hudební divadlo v Karlíně, kde na jeho prknech několik let ztvárňovala Dolly Leviovou v muzikálu Hello Dolly. Za svůj výkon obdržela Cenu Thálie za rok 1996. Později se zde objevila také jako herečka v inscenaci Zvonokosy.
V hudební produkci posledních let přinesla coby zpěvačka dva výrazné počiny. Jednak to byl titul Já mám ráda komiky, ve kterém nazpívala nové verze slavných šlágrů českých a světových komiků, a v roce 1999 pak album australských lidových písní Nezacházej slunce s moderními aranžemi a krásnými texty. Pro děti natočila CD Zpívánky.

Celé představení doprovázelo děj ,,vztah muže a ženy od 13. stol.  až do doby současných", bylo bez přestávky neboť navazoval děj po sobě. Interpreti hráli po celém  sále mezi diváky. Diváci se bavili, a smekli před přednesem a hereckém umění obou interpretů. Fotografií jsem pořídil jen pár abych nerušil. Po představení umělci podepisovali prodaná cd a knihy. Na fotografiích uvidíte i společné foto interpretů s manžely Pitrovými a majitele J. Půlpánem s Pavlou Úřadovou.

info o představení na: http://alfredstrejcek.cz

Zde je výběr z fotografií pořízených z této akce Jiřím Půlpánem 


 

vytvořil  J. Půlpán  8.12. 2010