Dne 5. prosince  zde bylo dětské představení  NEŽ PŘIJDE MIKULÁŠ - ,,PRASEČÍ SLEČINKY". Rodinná komedie o dvou dost rozmazlených prasečích.      Představení bylo ve spolupráci s  OS Hovorčovice a obecním úřadem, které financovalo divadélko z pytlíku a mikulášskou výslužku pro děti.
Vstupné dobrovolné bylo zrušeno, neboť 12.12. 2010 je zde adventní koncert v místním kostele v Hovorčovicích, kde bude veřejná sbírka na opravu varhan v našem kostele.
    Divadlo z pytlíku představují dvě mladé dámy, které se specializují na dětská představení a mají v repertoáru okolo 7 pohádek včetně rekvizit, vlastního hudebního doprovodu. Sál jsme uspořádali na dětské představení, děti seděli na malých stoličkách v pěti řadách vedle sebe a v zadu sálu byli ponechány stoly se židlemi pro jejich rodiče.
     Dětské publikum bylo úžasné a bezprostřední, neboť divadelníci je vtáhli do děje  a uměli to pro malé diváky zahrát. Po skončení představení, které bylo bez přestávky si ještě děti s účinkujícími zazpívali koledy za doprovodu na kytaru. Pak pani J. Dubnová za OS Hovorčovice  rozdávala dětem mikulášskou výslužku.
 

info o divadlu: http://www.divadylko-z-pytlicku.cz 

Zde je výběr z fotografií pořízených  z této akce Jiřím Půlpánem 


 

vytvořil  J. Půlpán  9.12. 2010